Káťa Krausová fotogalerie
kata foto

Možnost pro firmy i jednotlivce:

Pořádání a vedení malířských workshopů při společenských událostech


Společné výstavy:

Nová Paka, Jičín, Pardubice, Moravská Třebová, Sobotka, Mariánské Lázně, Studeňany, Nymburk, Plauen Její díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách v Čechách, Německu, Švédsku, USA a Holandsku, a zúčastňují se dražeb v aukční síni Vltavín v Praze.

Je autorkou Novopackých omalovánek, ilustrací k místním pověstem, Beneckého pexesa, mapy Benecka a mapy Nové Paky, několika plakátů, 12 pohlednic, grafických reklamních návrhů, kolekce pivních tácků, potisků na tašky, novoročenek a kalendářů. Ilustrovala například knížku „Nebojte se hlásky R“, česko-anglický, česko-německý slovník, mapu památek a přírodních zajímavostí České Republiky a Evropy pro ZŠ, poezii J. Jindry – Bělení prádla.

Těžiště její tvorby kromě kreseb spočívá v akrylové a olejo-epoxydové malbě ( také olejomalba, pastel, kaligrafie, drobná grafika a koláže). Její soubor obrazů reprezentoval v roce 1995 expozici Nové Paky, Pecky a Lázních Bělohrad na veletrhu Regiontour v Brně. Realizovala zakázky např. pro Agrobanku, Českou Spořitelnu (12 poboček v regionu), Okresní úřad v Jičíně, Anenské slatinné lázně, a.s., Pedagogicko psychologickou poradnu v Nymburce, Velešický mlýn, Recy – Lázně Bělohrad, Nakladatelství Olomouc, Obecní úřad Benecka, Pivovar v Nové Pace, Autosalon Peugeot tamtéž, Nadaci Jičín město pohádky. Souborem 20 kreseb místních památek vybavila restauraci Kometa v Kutné Hoře.>> předchozí stránka životopisu


>> my curriculum vitae in english